Promocija je okupila nekoliko stotina motorista i bajkera iz Varaždina i Hrvatske, da bi zajedno još jednom čuli poznati zvuk Yamahe FJ 1100 kojoj je za svoga života milijun i pol kilometara udahnuo njen vlasnik i dobri duh varaždinske moto scene Darko Labaš.
Osnovna ideja ovog projekta o prikupljanju rukopisa i fotografija nastalih na njegovim putovanjima širom svijeta jest da se nakon njegova preranog odlaska od zaborava sačuva materijal koji je obilježio život Darka Labaša i njegovih najbližih prijatelja motorista, ali i svih drugih ljudi koji su ga poznavali i za njegova života viđali u vožnjama motorom.
Nakon oproštaja s Darkom prije dvije godine rodila se ideja o podizanju spomenika ili imenovanju ulice u Varaždinu po ovome neumornom motoputniku, no iz objektivnih razloga to je ostalo samo na ideji. Varaždinke Dubravka Kancijan Marinić i Kristina Jug zajedno s još nekoliko entuzijasta dogovorile su prikupljanje materijala potrebnih za nastanak ove putopisne motobiografije najpoznatijega varaždinskog motoputopisca.
Nakladnik publikacije Josip Stanek kao izdavač, zajedno s grafičkom urednicom Snježanom Sremić, u publikaciju je uložio sate uređujući stotine slika i tekstova da ova fotomonografska motoputopisna biografija ugleda svjetlo dana. Na ukupno 400 stranica ova bogata knjiga donosi zapise kakvi se rijetko susreću u sličnim izdanjima, zato jer objedinjuje sve ono što stane u milijun i pol kilometara motorom po Svijetu, pa i puno više od toga.
Uoči promocije okupljenima su se u varaždinskom kinu Gaj uvodno obratili predstavnici pokrovitelja Grada Varaždina i Varaždinske županije, predsjednik Gradskog vijeća Lovro Lukavečki i zamjenica župana Silvija Zagorec.
Kino Gaj bilo je popunjeno do posljednjeg mjesta, a uz izdavača i grafičku urednicu publikacije, s velikim su se interesom slušala izlaganja o zajedničkim putovanjima s prijateljem Zlatkom Pocedulićem i tadašnjim pionirima varaždinskog motociklizma. O zajedničkom putu u daleki Nepal govorio je Krešimir Španić iz Vinkovaca, a kulturni, književni, putopisni i dokumentaristički osvrt donio je Denis Peričić.
U drugome dijelu promocije u podrumu Doma obrtnika o svojim iskustvima s Darkom u privatnom i poslovnom životu govorili su njegovi prijatelji. O osnivanju Moto kluba Monsters, kojem je Darko bio jedini predsjednik, govorio je njegov suosnivač i Darkov prijatelj Damir Oštrek, o zajedničkim godinama provedenim na putovanjima i poslu govorila je Draženka Zobović, daleke destinacije i putovanja sažeo je splitski motoavanturist Željan Rakela, a Darkovo je mjesto na hrvatskoj i europskoj motosceni potom pozicionirao Boris Rukavina, koji je motorom proputovao cijeli svijet.
Dojam cijeloga ovog projekta bio bi nepotpun da nije bilo zaljubljenika u motore iz Molvi Ivana Ormanca, koji je za ovu priliku predstavio galeriju Darkovih motorelikvija – od njegovog originalnog motora, do kaciga i drugih pripadajućih predmeta, koji su obilježili putovanja i život ovoga dobrog duha varaždinske moto scene.