Riječ je o „knjizi u malom“ koja prikazuje povijesni razvoj volontiranja u svijetu i Hrvatskoj. Autorica Hereković je prilikom predstavljanja naglasila da se volontiranje kao organizirana aktivnost javlja u raznim oblicima, od tradicionalnih običaja uzajamne samopomoći, do organiziranog djelovanja unutar zajednice.
– Nadam se da ćete uz ovu brošuru biti motivirani dijeliti i višestruko primati dobrobit volontiranja. Osim što je riječ o plemenitoj aktivnosti, ona i pojedincu koji volontira omogućuje da se osjeća korisno poklanjajući drugim osobama ono najvrjednije što ima – svoje vrijeme – poručila je Hereković te zahvalila svima koji su pomogli u stvaranju brošure.
Recenzentica na brošuri, Marijana Neuberg sa Sveučilišta Sjever, naglasila je da je vrijednost volontiranja da unatoč izloženosti teškim životnim pričama promišljamo o vlastitom životu i djelovanju, kritički sagledavamo probleme oko sebe te razvijamo samopouzdanje.
– Studente i mlade osobe često se poziva na volontiranje u zajednici i u akademskoj zajednici, no najvrjedniji je oblik onaj koji povezuje oboje. Takvo volontiranje ujedno je i oblik učenja koji u redovne nastavne sadržaje studenata uključuje aktivnosti ili neki drugi oblik društveno korisnog rada u zajednici. Na taj se način mlade osobe osnažuje, razvija se empatija, svijest o osjećajima, potrebama i interesima drugih – rekla je Neuberg dodajući kako je brošura sjajan vodič u edukaciji učenika osnovnih i srednjih škola, ali posebno u edukaciji studenata iz područja medicine, sestrinstva, fizioterapije te socijalnog rada jer prikazuje sociološku, psihološku i duhovnu dobrobit volontiranja.