Ali krenimo redom. Pijani 37-godišnjak dolaskom do raskrižja županijske i lokalne ceste, gdje se obavljala fizička regulacija prometa i osiguranje trase kretanja sudionika biciklističke utrke, nije postupio po izravnoj i nedvosmislenoj naredbi policijske službenice da zaustavi svoje vozilo, koje naredbe je ona davala palicom „stop policija“, već je vozilom skrenuo na županijsku cestu koja je bila zatvorena za sav promet radi prolaska biciklističke kolone te je nastavio vožnju u smjeru groblja u Donjoj Voći.
Na to mu je iz suprotnog smjera došlo troje policijskih motociklista koji su osiguravali trasu kretanja biciklističke utrke kao prethodnica, a koji su zvučnim i svjetlosnim signalima, kao i pokretima ruku, davali jasne znakove i naredbe da zaustavi svoje vozilo van kolnika. On je znakove i naredbe zanemario i nastavio vožnju, zbog čega su policijski službenici morali motociklima izbjegavati izravni sudar s njegovim vozilom.
U nastavku vožnje, prema njemu je u susret dolazio i četvrti policijski službenik motociklista s također upaljenim zvučnim i svjetlosnim signalima na motociklu te mu rukom davao znakove da zaustavi vozilo van kolnika. Navedeni je i ove znakove zanemario i nastavio vožnju prema policijskom motociklu, pri čemu je prednjim lijevim dijelom vozila udario u motocikl. Uslijed udara motocikl se prevrnuo dok je policijski službenik pao na zemljanu površinu. Pritom je ozlijeđen te mu je medicinska pomoć pružena u Općoj bolnici Varaždin. Nakon udara u motocikl, 37-godišnjak je nastavio vožnju još stotinjak metara do ugibališta, gdje se zaustavio zbog nastalih oštećenja na svojem vozilu.