Predsjednik Županijskog odbora HDZ-a Varaždinske županije Anđelko Stričak poručio je kako su ostvareni rezultati potvrda kontinuiranog ulaganja u razvoj županije, dok sve veći interes mladih za uključivanje u rad stranke pokazuje da građani prepoznaju takvu politiku.
Govoreći o razvojnim projektima, Stričak je istaknuo kako Varaždinska županija nastavlja provoditi investicije koje podižu kvalitetu života stanovnika, pri čemu su obrazovanje, zdravstvo, promet, gospodarstvo, zaštita okoliša među ključnim prioritetima.
- Još u prošlom mandatu naglasili smo da u obrazovanju gradimo sustav jednakih šansi. Dogradili smo škole i uveli jednosmjensku nastavu u svim osnovnim školama, a sada gradimo 21 školsku sportsku dvoranu kako bismo učenicima osigurali još bolje uvjete za sport, obrazovanje i razvoj - rekao je Stričak.
Istaknuo je kako se značajna ulaganja nastavljaju i u zdravstveni sustav.
- Provodimo sedam velikih investicija, zdravstvene ustanove opremamo suvremenom medicinskom opremom, a u idućih pet godina osigurali smo 260 specijalizacija. Naš je cilj osigurati što kvalitetniju i dostupniju zdravstvenu skrb te bolje uvjete rada za zdravstvene djelatnike – naglasio je.
Osvrnuo se i na infrastrukturne projekte koji su u tijeku poput radova na brzoj cesti Varaždin-Krapina za koju ističe da dobro napreduje, dok se za Podravsku magistralu na dionici Varaždin-Ormož izrađuju potrebne studije, nakon čega slijedi priprema dionice prema Ludbregu.
Podsjetio je i na projekte zaštite prirodne i kulturne baštine, među kojima su proglašenje Parka prirode Zagorske gore, revitalizacija Arboretuma Opeka te zaštita voda tj. izgradnja aglomeracija. Govoreći o gospodarstvu, Stričak je istaknuo kako Varaždinska županija bilježi rekordne pokazatelje.