Bilić je među najvažnijim aktualnim projektima izdvojio izgradnju nove Gradske knjižnice u projektu vrijednome oko 5,6 milijuna eura.
– Želimo stvoriti moderan društveni i kulturni centar koji će okupljati sve generacije Ludbrežana, a ne samo zgradu u kojoj se posuđuju knjige. Inspiraciju smo pronašli u najboljim europskim primjerima, među kojima je i poznata knjižnica Oodi u Helsinkiju – rekao je Bilić.
Grad se nastoji i turistički pozicionirati na karti Varaždinske županije, ali i kontinentalne Hrvatske. Stoga ne čudi uključenje u projektu Muzeja triju rijeka koji će Ludbregu donijeti Muzej rijeke Bednje. Upravo su voda i prirodna baštine glavni ludbreški aduti, a jedna od lokacija koja zasigurno privlači veliki broj posjetitelja je Otok mladosti za čije je uređenje osigurano više od dva milijuna eura.
Govoreći o obrazovanju, gradonačelnik Bilić je podsjetio na razvoj STEM programa putem LORI centar te aktivnosti vezane uz izgradnju nove zgrade Srednje škole.
– U tijeku je izrada studije izvodljivosti, a sljedeće godine očekujemo pronalazak izvora financiranja. Nova zgrada Srednje škole jedan je od najvažnijih projekata za budućnost Ludbrega – istaknuo je te dodao da je pred završetkom i novi Dječji vrtić koji će primati oko 200 djece.
– Riječ je o modernom objektu koji će biti mnogo više od vrtića. Bit će i mjesto ranog prepoznavanja talenata te važna karika u obrazovnom sustavu našega grada.